Konveyör, İnfotron'un Sağladığı Zeıss T-Scan Hawk 2 3d Tarayıcı İle Kalite Kontrol Süreçlerini %80 Hızlandırdı
05.04.2024

Üyemiz infoTRON A.Ş aracılığı ile, ZEISS 3D Tarayıcı satın alan diğer üyemiz Konveyör, çok kısa sürede kalite kontrol süreçlerini %80 hızlandırarak kalite kontrol süreçlerini iyileştirdi.

Üyelerimiz arasındaki bu işbirlikleri, BEYSAD olarak bizleri de son derece mutlu etmektedir.

Bu işbirliklerinin daha fazla gelişmesini temenni ederiz.

Bu amaçla gerçekleştirmekte olduğumuz Mesleki İş Seyahatlari (MİS)’ni sürdürüyor olacağız.

Bu etkileyici başarı hikayesi, global çapta tanınan ZEISS firmasının resmi websitesinde de yayınlandı. Başarı hikayesini incelemek için; https://www.handsonmetrology.com/blog/3d-scanning-quality-control-in-supply-chain/

Zor ve ince formlu boru, karmaşık fikstür ve kontrol aparat parçalarının kalite kontrolünü optik tarayıcılarla ölçümleyen Konveyör, metroloji seviyesinde hassasiyete sahip, kullanımı kolay bir 3D tarayıcı ile iş akışlarını daha verimli hale getirmek istiyordu. Firma, piyasadaki neredeyse bütün 3D tarama sistemleri ile benchmark yaparak uygulama sonuçları doğrultusunda ihtiyacına yönelik en doğru 3D tarayıcının ZEISS T-SCAN hawk 2 olduğuna karar verdi ve ZEISS T-SCAN hawk 2 lazer 3D tarayıcıyı satın aldı.

BEYSAD üyeleri arasındaki bu sinerjik başarı hikayesini, örnek olması ve tecrübe paylaşımı açısından Konveyör Kalite Kontrol ve Güvence Yöneticisi Sayın Ela Küçükçiftçi’den aktarmak isteriz.

“Bünyemizdeki eski 3D tarama sistemi ile ürünlerimizin kalite kontrolünü matlaştırıcı sprey yardımıyla gerçekleştirmek zorunda kalıyorduk. Bu zorunluluklar bize hem hassasiyet kaybettiriyor hem de ürünlerimize zarar verebiliyordu. Bu sebeple ölçüsel belirsizliği ve ürünlerimize ekstra müdahale ihtiyacını ortadan kaldıracak hassas bir çözüme ihtiyacımız vardı.

Bu ihtiyaçlarımızı infoTRON Kalite Kontrol ve Tersine Mühendislik ekibine ilettik. Ekip, bu ihtiyaçları birebir karşılayacak olan kullanımı kolay ve tarama hassasiyeti yüksek olan ZEISS T-Scan hawk 2 tarayıcıyı önerdi.

ZEISS T-SCAN hawk 2'yi satın aldıktan sonra infoTRON Kalite Kontrol ve Tersine Mühendislik ekibi tarafından 4 günlük bir eğitim aldık. Bu eğitim sırasında kendi ürünlerimizin üzerinde uygulama yaptık ve kalite kontrol süreçlerimizi iyileştirecek birçok fikir alışverişinde bulunduk. Eğitimin ilk gününden bugüne kadar infoTRON Tersine Mühendislik Uygulama Mühendis ekibi ile iş birliği içerisinde olmaktan çok mutluyuz, ihtiyaç duyduğumuz her an ekibi yanımızda hissediyoruz.

Parçalarımızın yüzeylerini spreylemek zorunda kalmadan ve hiç zorlanmadan mavi lazer teknolojisine sahip Hawk 2 ile tarama yapabiliyoruz. Taşınabilir, hafif olmasıyla da tarayıcıyı her yerde kullanabiliyoruz. ZEISS T-SCAN hawk 2 sayesinde kalite kontrol süreçlerimizi %80 hızlandırdık.

Tekrarlanabilir ölçüsel hassasiyeti ile tedarikçisi olduğumuz firmalarımız için yaptığımız üretimlerin doğruluğunu sertifikasyonlu ZEISS INSPECT Optical 3D yazılımı ile raporlayarak hem üretimlerimizin hatasız teslim edildiğinden emin oluyor hem de herhangi bir problem yaşanması halinde bu sorunu erkenden yakalayarak tekrarlı iş akış süreçlerinin önüne geçmiş oluyoruz.“

 

Üye Girişi